• Więzienie Kieleckie
  Więzienie Kieleckie

  Ekspozycja w piwnicy odnosi się do okrutnej funkcji budynku z przeszłości. Zachowane, oryginalne, ciasne cele, przedmioty i dokumenty przypominają, że przez ponad sto pięćdziesiąt lat oprócz przestępców pospolitych przetrzymywano tutaj więźniów politycznych - tutaj bito ich i torturowano.

 • Biblioteka
  Biblioteka

  Ekspozycja zaaranżowana została na XIX-wieczna bibliotekę. Znakomicie wkomponowane w biblioteczną przestrzeń multimedia zachęcają do aktywnego spotkania z historią narodu polskiego od wybuchu insurekcji kościuszkowskiej do zakończenia I wojny światowej, a prezentowane kopie dzieł sztuki, fragmenty poezji i nagrania sprawiają, że zwiedzanie wystawy stanie się wyjątkowym doświadczeniem.

 • Wzgórze Zamkowe
  Wzgórze Zamkowe

  Wzgórze Zamkowe to miejsce sprzyjające rozwojowi edukacji i kreatywności kielczan oraz odwiedzających gości. Wzgórze Zamkowe to fragment najpiękniejszego miejsca starych Kielc. Otaczają go perły kieleckiej architektury i jakby dla wytchnienia od natłoku bogactw materialnych - niewielki, ale za to niezwykle urokliwy park miejski.

 • Tradycja i nowoczesność
  Tradycja i nowoczesność

  Wzgórze Zamkowe połączyło dwie instytucje o charakterze historyczno-edukacyjnym i kulturalno-artystycznym. Pierwszą część Wzgórza zajmuje Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej

  Druga część to Instytut Dizajnu - nowy ośrodek wzornictwa, który poprzez własne działania twórcze, a także współpracę z polskimi i międzynarodowymi ośrodkami designu, będzie kształtował wrażliwość w kwestiach projektowania.

 • Przestrzeń wystawiennicza
  Przestrzeń wystawiennicza

  W unikatowej architekturze budynku XIX — wiecznego więzienia mieszczą się wyjątkowe wnętrza Galerii Głównej Instytutu Dizajnu, w której organizowane są wystawy, prezentujące polski i światowy dizajn.

9 lutego ruszą kolejne już warsztaty z cyklu ABC konstrukcji. Tym razem do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy zarówno Panie, jak i Panów, którzy chcą nauczyć się robienia wykrojów ubrań dla dzieci.

Od tego roku formuła kursu będzie obejmowała tylko rysowanie siatek konstrukcyjnych następujących ubrań dla dzieci według harmonogramu:
● 9.02.2019 - pajacyk, body, śpiochy, kaftanik - dzieci od 1 miesiąca do 2 lat
● 10.02.2019 - spodnie, spódnica, T-shirt, bluza, kurtka - 2,5 do 6 lat
● 23.02.2019 - spodnie, spódnica, T-shirt, bluza, kurtka - 7 do 12 lat
● 24.02.2019 - spodnie, spódnica, T-shirt, bluza, kurtka - 13 do 16 lat.

Próbne odszycia modeli będą możliwe w godzinach otwarcia Ambasady Dizajnu przy ul. Wesołej 38, od wtorku do piątku w godz. 12:30 - 18:00.

Stałych bywalców prosimy o zwrócenie uwagi na nową formę zapisów na zajęcia przez EVENEA
Ilość miejsc - minimum 5 uczestników

---
ABC konstrukcji to pierwsze tego typu profesjonalne szkolenie w Instytucie Dizajnu, na które zapraszamy wszystkich pasjonatów szycia.
Cena zajęć: 500 PLN (płatne na miejscu)

Prowadzenie Ewa Bujak
Absolwentka Edukacji Artystycznej ówczesnej krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Stopień doktora uzyskała na ASP w Krakowie, na Wydziale Form Przemysłowych. Specjalizuje się w zagadnieniu konstrukcji ubioru, prowadzi zajęcia z tego przedmiotu m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie oraz na UJK w Kielcach. Współpracowała z krakowskim WFP i SAPU oraz markami takimi jak Aryton, Cotton Club, Orsay, Medicine czy Answear.Zobacz też:

 

 

 

 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2019 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,