Warsztaty dla dorosłych skierowane są do każdego, kto chce odkryć radość robienia zinów lub ma ochotę stworzyć własną małą publikację ale nie wie jak się do tego zabrać.

Zajęcia odbędą się 24 marca w godz. 10.00 – 19.00 w Instytucie Dizajnu, a poprowadzi je Michał Chojecki ze studia Oficyna Peryferie.

CO TO JEST ZIN?
Zine – słowo pochodzące od angielskiego magazine. Jest to mała, prosta forma publikacyjna, często wydawana, drukowana i wykonywana własnym sumptem. Ziny są doskonałym narzędziemy ekspresji dla artystów: poetów, fotografów, ilustratorów – zarówno amatorów jak i profesjonalistów.
Przez lata ziny były kojarzone z subkulturami i mniejszościami społecznymi. Dziś weszły do kanonu kultury jako synonim niezależnego wydawnictwa.Na warsztatach w ID uczestnicy przekonają się, że ziny są prawdziwie demokratyczną formą, dowiedzą się jak wykonać nakład własnej publikacji w duchu DIY – zrób to sam.


Zajęcia potrwają cały dzień od godz. 10.00 do 19.00.
Rozpoczną się wykładem i wprowadzeniem teoretycznym: rodzaje publikacji, wpływ technik druku, historia zinów. Następnie pojawią się zagadnienia techniczne: jak zbudować zina, jak zrobić makietę, jak zrobić impozycję, jak przygotować do druku, jaki papier wybrać.
W dalszej kolejności każdy z uczestników przygotuje czysto manualnie swój projekt z materiałów przyniesionych przez siebie lub przygotowanych przez prowadzącego warsztaty.
Ostatnim etapem będzie druk nakładu, złożenie i zszycie – samodzielnie lub w zespołach, w zależności od przyjętego przez uczestników modelu pracy.

KOLEKCJA!
Zwyczajem warsztatów prowadzonych przez Oficynę Peryferie jest, że po wydrukowaniu nakładu uczestnicy wymieniają się swoimi zinami. Dzięki temu wychodzą z kolekcją 12 różnych zinów!

Michał Chojecki - artysta wizualny, autor książek i projektów artystycznych. Założyciel Oficyny Peryferie, pracuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.

Oficyna Peryferie - warszawska pracownia grafiki i książki artystycznej. Działania Oficyny skupiają się przede wszystkim na dwóch dziedzinach: pierwsza z nich to wciąż mało popularne w Polsce samodzielne wytwarzanie i wydawanie książek, zinów i grafik. Druga, nie mniej istotna, to edukacja: wykłady oraz rozbudowany programow warsztatów popularyzujących druk, self-publishing i rzemiosło.
Oficyna powstała w styczniu 2014 roku z inicjatywy artysty Michała Chojeckiego. Przez ten czas wydała sześć artbooków (w tym ostatnio bestsellerowy "Jak Zrobić Książkę?”), serie autorskich druków kolekcjonerskich oraz przeprowadziła ponad 150 warsztatów w Polsce oraz m.in Włoszech, Danii i Holandii.


Ilość miejsc: 12
Zapisy przez evenea: https://jakzrobiczina.evenea.pl/
Warsztaty płatne: 70 zł/os

https://www.facebook.com/oficynaperyferie/

http://oficynaperyferie.pl/ 
 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

 

© 2018 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,