9 marca w pracowni warsztatowej Instytutu Dizajnu w godz. 11.00 - 13.00 odbędą się warsztaty dla dzieci z cyklu Taking Things Apart.

Żyjemy w świecie, w którym otacza nas nadmiar produkowanych rzeczy, mimo, że całkowicie polegamy na elektrycznych i elektronicznych urządzeniach, rzadko zastanawiamy się nad mechanizmem ich działania. Nie potrafimy sobie wyobrazić, jak przetrwać dzień bez suszarki, laptopa, miksera, ekspresu do kawy czy pralki. Aby lepiej zrozumieć naszą relację z przedmiotami rozpoczynamy cykl zajęć dla dorosłych i dla dzieci, polegający na praktycznym pojmowaniu urządzeń. Podczas spotkań urządzenia elektryczne będziemy rozkładać na części, omawiać ich działanie i składać z powrotem! Czasem zastosujemy modyfikację, która sprawi, że będą działały jeszcze lepiej lub… inaczej. Pierwsze zajęcia z tego cyklu przeznaczone są dla dzieci w wieku powyżej 10 lat.


Ilość miejsc: 10
Zapisy przez EVENEA 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2020 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,