15 czerwca tego roku przypada 75. rocznica udanego zamachu na Franza Wittka, szefa siatki agentów Gestapo, który przeprowadzili żołnierze Armii Krajowej. 

''Polowanie'' na Wittka to przykład nieustępliwości żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego w walce o Niepodległość.

Uroczystości odbędą się 14 czerwca, w piątek. Zbiórka pocztów sztandarowych godz. 10.30 na dziecińcu Wzgórza Zamkowego.
Od godziny 9.00 w samym budynku Wzgórza Zamkowego pracownicy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przeprowadzą warsztaty podczas których przypomniana zostanie historia kolejnych zamachów na Franza Wittka. W tym przypadku ilość miejsc w auli Wzgórza Zamkowego jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Chętnych prosimy o kontakt z sekretariatem Wzgórza Zamkowego.
Około godz. 10.45 na ulicy Zamkowej uformowana zostanie kolumna uczestników uroczystości. Na czele kolumny wystąpi oddział wystawiony przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA” w charakterze kompanii honorowej. Kolejno zaprezentują się poczty sztandarowe, uczestnicy uroczystości oraz zgromadzeni na Wzgórzu Zamkowym. Kolumna przejdzie na ulicę Solną gdzie odbędą się o godz. 11.00 oficjalne uroczystości, które będą miały krótki przebieg zgodny z ceremoniałem wojskowym zakończony salwą honorową. 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2020 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,