Przed nami kolejne spotkanie z cyklu "Zestaw Kryzysowy", podczas którego poruszamy zagadnienia przyszłościowych rozwiązań dla problemów związanych z kryzysem ekologicznym.

Do tej pory odbyły się warsztaty z hodowli jadalnych alg, kulinarnego zastosowania owadów i sposobów przetwarzania plastiku. Jakie mamy jeszcze alternatywy? Na najbliższych warsztatach będziemy gościć Marka Głogowskiego, ekstremalnie ekologicznego projektanta, wykorzystującego właściwości grzybni w projektowaniu przedmiotów użytkowych w ramach projektu MYKO.

Na warsztatach uczestnicy poznają technologię tworzenia kompozytu grzybowego od podstaw. Dowiemy się jak przebiega praca mykologa i czy możliwe byłoby budowanie domów z grzybów. Na koniec każdy uczestnik stworzy własny abażur, który zabierze do domu, aby dokończyć proces wzrostu dzięki umiejętnościom zdobytym podczas warsztatu.

Zapisy: evenea, ruszają 29.07 o godzinie 12:00
Koszt: 30 zł (płatne bezpośrednio przed warsztatami)
Ilość miejsc: 12
Prowadzący: Marek Głogowski
Miejsce: Pracownia Warsztatów ID 

 

Logo Instytutu Dizajnu w Kielcach Wzgórze Zamkowe Kielce Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

 
 
 
 

projekt i wykonanie: Dariusz Ścisło

© 2020 Wzgórze Zamkowe w Kielcach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce,